Volby
které jsou skoro pořád ...

  • Citace (Winston Churchil) : "Demokracie začíná oblečením saka a odchodem k volbám a končí vhozením lístku do uren"
  • Strategie N & N (česká realita) : Nakupuj a nepřemýšlej! ... A po volbách nám do toho moc nekecej!

Aktuálně

.

Z voličů Zemana
Pro Zemana : 2,2 mil.
AntiDrahoš :   0,6 mil.

.

Z voličů Drahoše
Pro Drahoše : 1,4 mil.
AntiZeman:     1,3  mil.

Vojtěch Filip, místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM: Jsem rád, že mohu popřát Miloši Zemanovi k znovuzvolení prezidentem České republiky. Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech našeho života.

Petr Šimůnek: 1. místopředseda ÚV KSČM: Zvítězil zdravý rozum. Zeman zůstává prezidentem.

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM: V plebejském národě rozhoduje dolních deset milionů. Pohrdat jimi a pasovat se na muže horních deseti tisíc je krajně nemoudré.

Jiří Dolejš, poslanec a místopředseda ÚV KSČM: Zeman post prezidenta obhájil, ale těsně. Respekt k výsledku by měl zavazovat obě strany. Pokud ho 2/3 oprávněných voličů nevolilo, měl by sám otupit některé hrany, zamyslet se nad svým okolím a méně rozdělovat společnost kontraverzemi.

Pavel Kováčik, předseda Poslaneckého klubu KSČM: Profesoru Drahošovi se zdálo nepohodlné křeslo v televizní debatě, ani dolních 10 milionů občanů není podle jeho "noblesního" vkusu a já mám dojem, že ta prezidentská židle by mu vůbec neseděla, proto jsem rád, že mohu Miloši Zemanovi pogratulovat k dalším 5 rokům ve funkci prezidenta.

Miloslava Vostrá, poslankyně KSČM a předsedkyně Ropočtového výboru PS PČR: Jsem ráda, že zvítězil zdravý rozum a já mohu popřát ke zvolení Miloši Zemanovi naším prezidentem. Jeho rozhodnutí přispívají k rozvoji naší země a já doufám, že tomu tak bude i nadále.

Kateřina Konečná, europoslankyně za KSČM: Jasné názory, naslouchání občanům a stabilita naší země. Gratuluji Miloši Zemanovi ke zvolení prezidentem ČR. Více hlasů pro Miloše Zemana než ve volbách 2013 znamená potvrzení jeho politiky v minulém volebním období.

Autor: Mediální úsek ÚV KSČM 

VIDEO Drahoše do voleb nahnali, ty věci nebyly z jeho hlavy. Agresivní elitáři mu udělali medvědí službu. Analytička Ryšánková rozebrala na kameru PL, proč vyhrál Miloš Zeman (03.02.2018) 

HORKÉ TÉMA Prezident Miloš Zeman obhájil mandát a na Hradě zůstává dalších pět let. V čem bude jeho druhé funkční období jiné a jak se vůči hlavě státu budou chovat média? To prozradila v pořadu Horké téma s Radimem Panenkou na serveru ParlamentníListy.cz politická a mediální analytička Irena Ryšánková.

2016 - před volbami a po krajských volbách

Před volbami do poslanecké sněmovny 2017

Volby 2017 - fakta

Český statistický úřad
- volby.cz
Výsledky voleb a referend

Komentáře po podzimních volbách

v nichž levice dopadla jak sedláci u Chlumce

Tys dopadla, levice!

Jiří Málek obšírně komentuje, co znamenaly letošní parlamentní volby pro (nejen) českou (radikální) levici. Co se vlastně na levici a ve společnosti děje a hlavně co s tím? (7. 11. 2017)

Evropa se zmítá v chaosu

Evropa není emancipovaná, nemá emancipovanou vlastní politickou linii, a to ji dál strhává do chaosu. Řekl to na sobotním 10. zasedání ÚV KSČM v Praze jeho předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Tento chaos je podle něj patrný na i české politické scéně.

»Chaos a nejednota politiky se projevuje i u nás. Výsledek voleb tomu napovídá. I v ČR pokračuje fragmentace politiky a politická scéna je charakteristická tím, že tradiční strany jsou dál oslabovány a nastupují nová uskupení, která mají nevyjasněný politický program. U tohoto programu je nejasná i jejich budoucnost, směřování a další působení. To, že standardní politické strany nebyly schopny ustát souboj s politickými hnutími a novými politickými stranami, je v podstatě objektivní rámec, ve kterém se ČR nachází,« zhodnotil Filip.

Uvědomuje si, že ani KSČM se nepodařilo jasným způsobem formulovat zájmy občanů ČR, aby byla strana schopna zopakovat úspěch z roku 2013. Tehdy získala v parlamentních volbách 14,91 procenta hlasů a 33 mandátů, zatímco letos jen 7,76 procenta a ve sněmovně zasedá pouze 15 poslanců. »Připomínám, že na rozdíl od ostatních jsme tehdy byli schopni jednotně působit na politické scéně ČR a náš podíl na volebním výsledku byl zvýšen proti roku 2010 a naše směřování bylo pro lidi srozumitelnější. Připomínám to pro to, abychom si jasně řekli, co musíme udělat, abychom byli schopni oslovit občany ČR. Objektivní podmínky změnit neumíme, to je realita, to je pohyb v objektivní realitě, na tu máme vliv jen zprostředkovaně. Ale subjektivní podmínky činnosti strany ovlivňujeme přímo našimi rozhodnutími a naší činností. Proto je potřeba se soustředit na subjektivní hodnocení, a to podle měřítek, která jsme dali,« dodal Filip.

»Úspěchy neumíme prodat«

Podrobný materiál hodnotící letošní parlamentní volby představil na sobotním zasedání místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš. Podle něj se nepodařilo adekvátně zdůraznit některá klíčová témata současnosti. »Proto byla u nás levice vytlačena populistickými subjekty typu SPD,« zmínil Dolejš mj. Okamurovo hnutí, jež kromě principu přímé demokracie postavilo svou agitaci na odporu větší části národa k migrační vlně. »Nesmíme ale přijmout tuto rétoriku. Kořeny problému nejsou v obětech systému, nýbrž v těch, kteří tento systém vynalezli,« řekl Dolejš s tím, že právě tento fakt se straně nepovedlo adekvátně akcentovat, a to i v dalších sférách. A řeč byla přirozeně i o vítězném hnutí ANO. »Andrej Babiš vyzobal ostatním prvky z volebního programu a například důchodci mu uvěřili,« dodal Dolejš.

Další místopředseda Josef Skála zopakoval, že občané, s nimiž diskutuje o příčinách volebního neúspěchu, nejvíce skloňují nedostatečně razantní postoje strany v klíčových tématech, která hýbou dnešní dobou. Podle stínového ministra pro resort kultury a mediální politiky Zdeňka Štefka je problémem KSČM, že neumí dostatečně využívat sociální sítě. »Máme úspěchy, což se potvrdilo i v době, kdy jsme stáli v čele krajů, ale neumíme je prodat,« připojil Štefek, který byl v letech 2012-16 radním Středočeského kraje pro oblast kultury.

Hodnocení a analýzy výsledků voleb
- úvodní stránka sekce
Levice

31. října 2017 - 1:45:45 


22. listopadu 2017 - středa 17,00 • Přednáška s diskusí na téma: ČESKÁ REPUBLIKA PO PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 • Úvodní slovo PhDr. Josef Skála, CSc. - místopředseda ÚV KSČM
Místo konání: Praha 1, Politických vězňů 9 • Referát v Haló novinách o průběhu akceVideo (včetně diskuze) 1:58:54

Prezidentské volby 2018

Před 1. kolem 12. a 13. ledna 2018 - 9 kandidátů

Haló noviny (17. 12. 2017) ... Co se týče prezidentských voleb, doporučili členové ÚV podpořit toho z kandidátů, který je připraven »bránit české národní zájmy, čelit pokusům o vydírání a umožnit uzákonění obecného referenda i dalších forem přímé demokracie za účasti všech občanů naší země«.

Z 9 kandidátů tato doporučení splňuje pouze jeden ... a vy nevíte kdo? 

Před 2. kolem 26. a 27.  ledna - 2 kandidáti - Miloš Zeman a Jiří Drahoš

Volme Miloše Zemana

19. ledna 2018


Zeman ve slevě na Ocelářské a jeho hodnocení (9829 lidí) na PL 17. 1.2018

Inzeráty před 2. kolem

  • "Slušný" inzerát v Blesku
  • "Neslušný" inzerát v Deníku a v Právu

Slovenská hyena v Česku: Fero Fenič - V prezidenských debatách by oba kandidáti měli stát ...

Těsně před 2. kolem prezidentských voleb

Jak máte volit vám poradí naše zaručeně chytrá 4 + 1

Mámo, svaž mi můj ranec - Jaromír Nohavica - 1:44 

Mámo svaž mi můj ranec
Je ze mě europoslanec
Ještě si dám jednu Yogobelu
A rychle mažu na vlak do Bruselu
Mám v očích slzy a bolno mi je
Oni mě poslali do Belgie
V Belgii od moře studeně fičí
pěkně vám děkuju moji voliči
Za mrzký peníz a do cizí země
Chápete vůbec lidi jak teď je mně
Jak velká cena bude zaplacena
Prdel od lavic celá otlačená
Daleko od domova od Pinkasů
To za trest že jsem dostal tolik hlasů
Ztracený v betonovém koloseu
V EU  

Mámo svaž mi můj ranec
Je ze mě europoslanec
Už i ten čokl se mi směje
Že jedu na pět roků na galeje
Přibal mi opodeldok na mé revma
Ať vše co potřebuje český lev má
Když by snad pochybělo rozumu
Ten jistě koupím v místním konzumu
Za mrzký peníz a do cizí země
Odcházím teda i když nechce se mně
Studená rána chladné večery
Mezi ty všecky eurohujery
No viděl někdo takového vola
Který poslechne to když vlast ho volá
Jde za hubičku rvát se pro ideu
 V EU