Demokracie
hezky česky a po česku

TGM: "Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty"

Citace (Winston Churchil) :
 "Demokracie začíná oblečením saka a odchodem k volbám a končí vhozením lístku do uren" 

Úvod - TGM + Karel Kryl • Korunovace božského demokrata • Články • Otázky •  Názory

Úvod - TGM + Karel Kryl

TGM - čte Radovan Lukavský (8:52) + zpívá KK (3:56)

Korunovace božského demokrata

nepřehlédněte

Ze svobodné vůle rozličných stavů českých byl jedenáctého dne měsíce prosince v Knihovně Václava Havla za přítomnosti význačných zástupců výše uvedených stavů při příležitosti svých vynikajících osmdesátých narozenin pan Karel Schwarzenberg korunován panovníkem Království pravdy a lásky. 
Nenechte si ujít tu velikánskou slávu na Facebooku Knihovny Václava Havla - 33 fotografií z 11. 12. 2017.

Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška si v souvislosti s prezidentskou volbou všímá toho, že ti, kteří mají plná ústa demokracie a nabádají ostatní, abychom kráčeli jen k evropanství, a posmívají se vlastenectví, se sami chovají hluboce nedemokraticky, a ještě jsou přesvědčeni, že dělají misionářské dílo. Prubířským kamenem jejich skutečného demokratického smýšlení a úcty ke svobodným volbám bude to, zda přestanou urážet Miloše Zemana. Těm, co prezidenta osočují z rozdělování společnosti, připomíná, že rozdělení společnosti je objektivním jevem, který je starý jako lidstvo samo. 

  • Může někdo z současných demokratů definovat co to je liberální demokracie? A zvláště v Česku?.
  • Může některá z demokratických stran, které se za demokratické samy definovaly, říci které nedemokratické strany jsou kromě nich v parlamentu a proč?
  • Češi musejí za demokracii v Česku pořád bojovat. Vzhledem k tomu, že BR (blaničtí rytíři) spí spánkem spravedlivých, protože usoudili, že vlasti nic nehrozí, musí pravidelně nastupovat do boje PDAČ (profesionální demokratická armáda česká) v čele s generály Kalouskem, Fialou, Bendou, Stanjurou, generálkou Němcovou a početným důstojnickým a poddůstojnickým sborem. Přispějeme na jejich žold z našich daní?
  • Nechcete si tipnout které podepsané demokratické veličiny české budou pod budoucí peticí Pragováci 2 do Bruselu a do centrály NATO?